Türkiyenin Sahipleri Garibanlardır

Türk Milleti zor duruma düştüğünde önce garibanlar atılır. Gerektiğinde gözlerini kırpmaz şehit olurlar. Birleri de rahatlarını bozmaz maç seyreder gibi mahşeri izlerler. İstiflerini bozmayan ve Türkiye’nin gidişatında nasıl olurda ben ileriye çıkarım diye aport ta beklerler. Makam, mevki, maddi ve manevi çıkar sağlamaya çalışırlar. İşte bu yüzden Türkiye’nin asıl sahipleri Garibanlardır.

Bu tarih boyunca da değişmemiştir. Yazıya bağlı olan resimde de görüldüğü gibi, şık elbiseleri ile kişiye görsel üstünlük sağlayan süs bastonları ile şen şakrak insanların yanından geçen bu Balkan Savaşından dönen garibanı görmezler bile. Görende şaşkın ve acınaklı bakar ardından.

Ama o garibandır Vatanı için müdafaaya katılan, o garibandır aç susuz perişan. Üzülürler yalancıktan, anlarsın yapmacık gözyaşlarından. Sonra da vatan için bende giderim mavalları, Millet yoluna kurban malları, evde yatar umum yerinden sakat aslanları, Vatan savunmak ilgilendirir ya garibanları.

Şimdi de böyle değil mi? Canları ile vatan savunmasına gidenlere mallarıyla yardım etmeyenlerle bir sohbete başlasan, sanki kendisi cephedeymiş gibi anlatır. Lan yalancı Vatansız, bari bize anlatma! Yer miyiz senin mavallarını?

Bir konuşsanız, bir açsanız konuyu en iyi Vatanseverlerdir. Hatta başlarlar bizim dedelerimiz bu ülke için can verdi diye. Yahu senin deden bu zihniyetteydi de, senin zihniyetin niye hikaye üzerine kurulu? Hadi garibanın canından başka verecek bir şeyi yok, sen canını da ortaya koymadın peki, malın canından da mı kıymetli zübük!

Kredi kartı askerliği yapan ve yaptıran zevat, sen garibandan daha mı değerlisin bu Vatan toprağında. Ben parasını verdim ama diye caka satıp teskereyi alanlar, o parayı git başka ülkeye iltica hakkı için kullan, hatta daha konforlu bir yaşamın olur. Yediğin ekmek, içtiğin su garibanların kanlarından, unutma. Toprakta şehit kanı var ve o şehitler ki toprağın asıl sahibi ve senin şimdiki rahat yaşamının mimarları.

Bu yazım Türk Milletinin Devletlerine gönül vermiş garibanlar ile fedakarlık yapan gariban olmayanlara değil. Gariban olmayıp maval okuyanlara. Sakat zihniyetli andavallara, aymaz ve korkaklaradır.

Uzatmayacağım. Türkiyenin Sahipleri Garibanlardır ve gerektiğinde canlarını verirler. Garibanları hor görenler, efendilerini hor görmüşlerdir. Çünkü Türkiye Cumhuriyetinin kurucuları da üstünde başında olmayan garibanlardı.

Bize ahkam kesmeyin artık. Çünkü yemiyoruz…

 

One Thought to “Türkiyenin Sahipleri Garibanlardır”

  1. durali

    Vatani öğren evlat vatani
    bakma bostan korkuluğu olmuş makama

Leave a Comment