1 Mart 2018 günü 8 Kahraman askerimiz Suriye Afrin de şehit düşmüş, 13 kahraman askerimiz de yaralanmıştır. Türk Milleti olarak derin üzüntü içerisindeyiz. Türk Milletinin başı sağ olsun. Allah (cc) ailelerine sabrı cemil ihsan eylesin.

Yanı başımızda teröristleri silahlandırıp, bölgeye ve Türkiye’ye tehdit olmasını amaçlayan terörist destekçileri, Türk Milletinin en gözde devleti olan Türkiye üzerinde operasyon yapamayacaklardır. Türkiye ve Türk Milleti bir bütün olarak bunu engelleyecek; askeri güçtedir. Terörist ve terörist destekçileri düşmanlara karşı, birlikte ve diri durarak atalarından aldığı edep, terbiye ve güçlü imanı ile her türlü tehdidi def edecek azim ve güçtedir.

Türkiye ve Türk Milletinin düşmanları bilmelidir ki; Türklerin içerindeki azim ve kararlılık kırılmayacak ve dirilerek şahikalara yürüyen Türk Milleti, önünde ki engelleri bir olarak, iri ve diri olarak kaldıracaktır.

Büyük ülkeler tarafından kullanılan ve içerisinden çıktığı toplumu büyük güçlerin kapısına bağlanmış iti yapan teröristleri, aramızda bulunan ve teröristlerin yakın gördüğü ve destek alamaya çalıştığı kardeşlerimiz, teröristleri tanımayarak bu aşağılanmaya ortak olmayacak, hiçbir kapının iti olmadıklarını büyük güçlere de göstereceklerdir.

Biz TEKBAYRAK Derneği olarak “Ortak noktalarda buluşmayı” savunduk ve önermeye devam edeceğiz. Türkiye ve Türk Milleti için bize düşen görevi seve seve yapacağımızı, tüm TEKBAYRAK üyelerinin, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Türk Milletinin de bu hassasiyeti göstereceğine emin olduğumuzu bildiririz.

Büyük Şair Mithat cemal Kuntay şöyle diyor;
Gökler çıkabildin, uçabildinse derindir.
Tarihi kendin yazıyorsan, eserindir.
Bayrakları bayrak yapan Üstündeki kandır.
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

Varlığını Türk Milletine ve Türkiye’ye armağan etmiş şehitlerimizin mekanı Peygamber Efendimiz’e (sav) komşu olurlar inşallah.

Vatan sağ olsun…

Serdar Şahin

TEKBAYRAK Derneği Kurucu Genel Başkanı