Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

Afrindeki Mehmetçiğimize ve Polisimize Saygı Nöbeti

Mart 23 @ 13:30 - 22:00 EET

Ücretsiz

Afrin de teröristler ile çatışan Mehmetçik yalnız değildir. TEKBAYRAK Derneği olarak askerimize destek vermek için Cuma günleri Cuma namazına müteakip ilgili Emniyet Müdürlüğünden izin alınarak kanunun izin verdiği nisbet te saygı nöbeti tutulmasına karar verdik.

Türkiye den Afrin de ki Mehmetçiğimizin ve Polisimizin daima yanında olduğumuzu göstermek, teröristleri destekleyen ve aynı zamanda müttefiklerimiz de olan dış güçlerin ise yanlış yaptıklarını anlatabilmek için Afrine Saygı Nöbeti tutacağız.

Türkiye’nin 1979 da başına bela edilen pkklı teröristler yüzlerce vatandaşımızı öldürdükten sonra 1984 te ilk askerimizi Süleyman Aydın ile başlayan Askere saldırıları başladı ve bu zamana kadar 40.000 insanımız hayatını kaybetti.

Hiçbir askeri hareket finansal destek olmadan süremez. Pkk Türkiye’den silah zoru ile elde ettikleri finansal destekler haricinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da ezbere bilmektedir ki bazı devletler tarafından kullanıldı ve finansal olarak desteklendi. Türkiye Cumhuriyetine karşı vesayet olarak kullandıkları teröristler ile Türkiye’nin ekonomik kaynakları ve askeri harcamalarının yanında ülke moralini bozan terörist eylemler yaptırmak, zaman zaman siyasi olarak sıkıştırmak için teröristler kullanıldı. Başta NATO da müttefiklerimiz olmak üzere komşu ve iyi ilişkilerimiz olan devletler de bu hain terör örgütüne destek oldular. En bariz örneği olarak pkk teröristlerinin yuvalandığı ve terörist başlarının rahatça dolaşabildiği ülkeleri biliyoruz. Pkk terör örgütünün ofis açtığı ve açık faaliyet gösterdiği ülkeleri de en azından suskun kalma taktiği ile verdikleri destekleri görüyoruz.

Pkk terörist örgütü ismi dünya terör listesine alnınca, destekçilerinin rahat hareket edememeleri ve desteklerinin Birleşmiş Milletler nezdinde sıkıntıya girmesinden sonra, pkk isminin destek almasının zorlaşması ile başta kck, pyd, ypg, pjak gibi değişik adlar ile tespit edilmiş 38 örgüt kurdular. Bu gün Afrin de Türkiye Cumhuriyetini gelecekte tehdit olarak konuşlanan pyd de pkk’nın diğer bir kolu olduğunu cümle alem bilmektedir. Bildiği halde açık destek verenleri bizde açık açık kınıyoruz.

Biten deaş terör örgütü ile hiçbir mücadelesi olmayan, pyd ve onun şimdiki destekçisi ve ne yazık ki NATO da ki müttefikimiz Amerika, müttefiklik ilişkilerine sığmayan bu tavrı ile Türkiye Cumhuriyetinin ve Türk Milletinin nefretini kazanmakta ve artık Türk Milleti nezdinde güvenilmez bir devlet olarak kabul edilmektedir.

Amerikan yönetimindeki arkadaşlar da bilmelidirler ki, pyd ve ypgyi destekleyerek bu kaybedilen güvenin yansımaları olacak ve hiçbir ihaneti unutmayan Türk Milleti bu ihaneti de unutmayacaktır.

Amerika da yaşayan vatandaşlar da şunu hissederek bizi daha rahat anlayacaklardır. Amerika içerisinde terörist faaliyet yapan bir terör örgütü olsa, Türkiye binlerce kilometre öteden teröristleri desteklese ve teröristler binlerce Amerikalı asker ve sivili öldürse ne düşünecekler ise, biz Türk Milleti de Amerika için aynı şeyleri düşünüyoruz. Terörü destekleyenler teröristler ile aynı amacı savunmak zorunda oldukları için dolaylı olarak da olsa teröristtirler. Amerikan vatandaşları terörist ülke olduklarını kabul ediyorlar ise mesele yoktur, yok kabul etmiyorlar ise sivil inisiyatiflerini devreye sokmalıdırlar. Türkiye Cumhuriyeti 3750 yıllık belgeli tarihine dayanan devlet geleneği gereği uluslararası ilişkiler dolayısı ve vakur devlet anlayışı ile siyasi ve askeri harekatlar da dikkatli olsa da, Amerika’dan teröre destek veren yöneticileriniz ve yönetim anlayışınız biz Türk Milletini de Amerika’dan nefret etmemizi sağlamış, şimdi ve gelecekte yetişen gençliğimizin bunu bagajına alarak yönetimlerde bulundukça Amerika’nın karşısına çıkartacağını tarihin yazacağını da bir yere not almanızı öneririm. O zaman kalkıp Türk Milletine sui zan etmeniz halinde bu yapılanlar size hatırlatmak için bu bildiriyi yayınladığımızı da bilmelisiniz. Afrin harekatı ile Amerika’nın desteklediği hatta yan yana, omuz omuza teröristlerin yanında duran ve yine yöneticilerinizin gönderdiği Amerikan silahları ile askerilerimizi şehit ettiklerini unutmayacağız. Terörist desteklemek ne Amerikan Devletine, nede Amerikan vatandaşlarına yakışmamaktadır. Zaten yakıştığını düşünen Amerikalı yöneticiler ve Amerikalı vatandaşlar varsa bizim için pkklı teröristtirler. Türk Milletinin hafızası kuvvetlidir, Amerikan yöneticileri ve vatandaşları bu gün bizi anlamalıdırlar. Ya da günü geldiğinde hatırlatacağımızı unutmamalıdırlar.

Amerikan yönetimine net bir mesajımız var.

Teröristlerin arkasından çekil, terörizme destek veren ülke olarak anılma ve bizim tarafımızdan terörist ülke olarak sayılma. Siyasilerimiz siyaset gereği yüzünüze gülüyor ve siyaset yapıyor olabilirler ama kadim geçmişi olan biz Türk Milleti o kadar da sempatik olamayacağımızı bilmenizi isteriz.

Eğer bu terörist tutumunuz devam eder ise bu Afrin’e Saygı Nöbetlerimizi, Amerikan karşıtlığı nöbetlerine de çevireceğimizi belirtmek isteriz. Unutmayın ki bir Mehmetçiğimizin tırnağı bize göre Amerika’dan kıymetlidir.

Türkiye’ye karşı teröristleri destekleyen adını bildiğimiz ve bilmediğimiz diğer ülkelerin yönetimleri ve vatandaşları da bilsinler ki, teröristlere destek verenlerin bizim gözümüzde teröristten hiç farkı yoktur. O ülkelerin yöneticileri de, buna destek veren veya itiraz etmeyen vatandaşları da bizim için aşağılık mahluklardır.

Tüm dünyanın gözünde Kürtlerin haklarını savunuyorum diyen ve yine Kürtleri Suriye’den kovan pkk ve pyd Kürtlerin haklarını savunmayı bıraktığının mesajını vermiş, Amerika’nın uşağı olmuş ve dünden bu güne Kürtleri öldürerek gelen terör örgütü, Amerika’nın istediği petrolün akışını sağlamak uğruna kandırdığı Kürtlerin kanını akıtmaktadırlar. Amerika için petrolün akması ve menfaat sağlaması mı önemlidir, Kürtlerin kanının akması mı?

Şimdi Kürtler ile birlikte hareket ediyoruz diyen Amerika, Suriye de yaptığı yanlış hamleleri ile uluslararası arenada pozisyonunu kaybetmiştir. Ayrılıkçı ve terörist Kürtler bu hatanın bedeli olarak ölmek zorunda bırakılmış ve bazı bölgelerde Amerika’nın çekilerek, kendisini desteklediğini sandığı Amerika’nın boşta bıraktığı Teröristler Türk Ordusu ve diğer ülkelerin orduları tarafından teker teker öldürülmektedir.

Ölmek hiçbir insanın kaderi olmamalıdır. Hele hele başka bir ülkenin menfaati için ölmek zorunda bırakılmak, çok acı bir sondur. Şimdi pyd ile yapılan da tam olarak budur.

Türklerin Kürtler ile kardeşliği bin yıla dayanmaktadır. Evlenmiş, aynı ibadethanede omuz omuza ibadet yapmış, aynı işlerde çalışmış, aynı acıya üzülmüş, aynı sevinçle mutlu olmuş, hatta aynı takımları tutmuş ve kazandığımızda beraber sevinmiş, aynı binalarda yaşamış, cenazelerimizde aynı tabuta omuz vermiş ve aynı mezarlıklarda yan yana gömülmüşüz. Kandırılmışlar haricinde bu kardeşliği hiçbir güç bozamadı ve bozamayacak. Biz kardeşiz ve bir Milletiz.

Devletimizden ve yöneticilerimizden de bir isteğimiz var.

Türkiye’ye 40.000 insanın ölümü ile verilen acı da dahil olmak üzere, şimdiye kadar harcanılan askeri ve diğer tüm giderler hesaplanmalı ve bize bu pkk ve diğer uzantılarını destekleyerek zarar verenlerden uluslararası mahkemeler ve hukuk yolu ile tazmin edilmelidir.

Afrin de görev yapan kahraman asker ve polislerimiz. Biz TEKBAYRAK altında buluşmak için and içmiş kardeşleriniz olarak sizin ile beraberiz. Sizin sevinçleriniz sevinçlerimiz, kederleriniz üzüntülerimizdir. Her karanlık bir güneşe gebedir, Afrinde Türk Milletinin doğan güneşi için siz orada bir şafak söktürürken, bizde Yüce Türk Milletinin Afrin deki kahraman neferlerine saygı için buradayız. Tam yanınızda olamasak ta, kalbimiz ile yanıbaşındayız. Afrin de görev yapan Türk Ordusu ve Türk polisinin kahraman evlatlarını ve Türkiye de sefer için hazır olan Türk Ordusu ve Türk polisinin kahramanlarını Türk Milleti olarak saygı ile selamlıyoruz.

Sefer sizin, zafer Allahındır…

TEKBAYRAK Derneği

Detaylar

Tarih:
Mart 23
Saat:
13:30 - 22:00
Ücret:
Ücretsiz
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
, ,
Website:
http://www.tekbayrak.com/etkinlikler/saygi-nobeti-1/

Organizatör

TEKBAYRAK Derneği
Website:
www.tekbayrak.com