BAĞCILAR KÜLTÜR VE SANAT PARKI

Proje Sahibi: TEKBAYRAK DERNEĞİ – Serdar Şahin
Proje Sunulan Kurum: Bağcılar Belediyesi
Proje: BAĞCILAR KÜLTÜR VE SANAT PARKI

Yer: Bağcılar Molla Gürani Parkı.

14.10.2019

Genel bakış

1.     Proje Arka Planı ve Açıklaması

Bağcıların öncülük edeceği mahalle kültür ve sanat parkının Türkiye Belediyeciliğine kazandırılması. Proje uygun görülürse ilgili meslek gurupları ile detaylı çalışma yapılabilir.

2.     Proje Kapsamı

Proje kütüphane, yazlık sahne ve Sanatçıların günlük çalışmalarını yapabileceği alanlardan oluşmaktadır.

3.     Üst Düzey Gereklilikler

Projenin işleyişi için uygun binaların yapımı, sistemin işleyişi için personelin istihdamı ve finansın ayrılması.

4.     Faydalanacak Taraflar

Semt ve mahalle ahalisi. Kütüphanenin yakınlarında olduğu için kitap okumak isteyen Bağcılar halkı.  Bağcılarda yaşayan akademik çalışma yapan kişiler. Kitap yazan ve yazmak isteyen kişiler. Sakin ortamda ders çalışmak isteyen öğrenciler. Sanatçılar ve sanatseverler.

5.     Uygulama Planı

Bir Kütüphane. Sanatçılar için sanat atölyeleri ve eserlerini sergileyecekleri sergi alanları, icra edecekleri yeterli bir sahne.

Proje uygun bulunur ise uygulamaya geçilmek üzere yetkin meslek gurupları ile detaylı uygulama planı yapılır.

Kurulan yerler, Bağcılarda yaşayan halk için açık olur iken, araştırma yapacak akademisyenler, kitap yazacak yazarlar ve ders çalışacak öğrenciler için kıstasları belirlenmiş yeni kitapların kütüphaneye tedarik edilmesi tercih edilmesi sağlanırken, kütüphane zenginleştirilecektir. Akademisyenler ve yazarların ara ara söyleşi yapması ile onurlandırılarak merkeze bağlılığı sağlanabilir.

Bağcılar sanatçı ve sanatseverlerin atölye çalışmalarına uygun alanlar hazırlanarak, faaliyetleri kolaylaştırılır. Değerli sanatçıların atölyeleri ziyaret ettikten sora Kültür parkında etkinlik düzenlemesi ile de sanatçı ve sanatseverlerin bağlılığı sağlanır.

Related Posts
YouTube Kanalımıza Abone Ol
YouTube Sayfa Videoları