KOMUTAN NİZAMEDDİN KAYSARİ İLE İLGİLİ BASIN DUYURUMUZ

Biz Türkiye Türkleri olarak, Afganistan hükumetinin kendi askeri olan ve görevlendirdiği Nizameddin Kaysari komutanımıza, yine Afganistan hükumetinin operasyon yapmasını anlamakta güçlük çekiyoruz.

Devlet, suçlu olan insanına veya görevlisine 1.200 asker göndermez, mahkeme kâğıdı gönderir ve yargılar. Suçlanan kişi veya kişiler kaçar ise takip edip zor kullanarak teslim alır. Yeri belli olan bir kişiye modern dünya devletlerinde sorgusuz sualsiz havadan, zırhlı araçlar ve ağır silahlar ile operasyon yapılmaz.

Bu operasyon Dünyada ve Türkiye’de Afganistan Devletinin zaafı olarak algılanmıştır. Türkiye kamuoyu bu operasyonu şaşkınlıkla izlerken, Türkiye’de ki Türkler başta olmak üzere, Dünyada ki diğer Türk aydınlarımızdan konuya hassasiyet gösterildiğini ve kınandığını 15 Aralık’ta İstanbul’daki eylemimizden sonra gelen telefonlar ile belirttiler. Kutsal bilinen Mezar-ı Şerif’te Afganistan ordusunda görev yapan Türk Komutana yapılan bu muameleyi Türkler kendisine yapılmış gibi kabul etmiş ve ayağa kalkmıştır.

Türkiye’de faaliyet yapan Afganistan Türklerinin kurduğu Dernekler ayağa kalkmaktalar ve Afganistan’ın Türklere uyguladığı devlet terörünü kınıyorlar.

Ülkesinin ve Güney Türkistan’da yaşayan Türklerin huzuru ve mutluluğu ile sevinen, devletin yaptığı ayrımcılıklar ile Türklerin ezilmeye çalışılmasına üzülen biz Türkler, Afganistan’ı gözle altına alacak ve takip edeceğiz. Yüzlere yıl ezilen kardeşlerimizin sesi, nefesi olacağız ve bu ayrımcılığı faşizanca yapanlara karşı artık dur diyecek, yeter diyeceğiz.

Afganistan’da Türkler artık sadece 12 milyon değil, 350 milyon. Artık Türk Dünyasında yürekler Güney Türkistan için çarpmaya başlayacak. Afganistan’da yaşayan tüm kabile ve boyla bilmelidirler ki Afganistan’da artık 350 milyon Türk’ün yüreği atmaktadır.

Seçimi kaybeden Eşref Gani, seçimi erteleyerek demokrasinin kurallarını çiğnerken, bu operasyonun devam etmesi ile diktatör olarak evirilmeye başladı ve bize göre komutan Nizameddin Kaysari’ye yapılan bu operasyon seçimi kaybetmeye tahammül edilemeyen diktatör Eşref Gani’nin bir operasyonudur.

Türkiye’de ki Türkler olarak biz bu operasyonun derhal durdurulmasını, komutan Kayserinin serbestçe yaşamasını bekliyoruz. Türkiye’de yaşayan Güney Türkistanlılar olarak ne komutan Kaysari’ye yapılan bu harekâta, ne de bundan sonra Türklere yapılacak ayrımcılığa göz yummayacağız. Bizim; sesimizde, yüreğimizde Güney Türkistan ile birlikte atacak.

Selam olsun ikinci vatanımız Güney Türkistan’a, selam olsun ezilmeyi kabul etmeyen ve dik duran kardeşlerimize.

TEKBAYRAK Derneği Başkanı

Serdar Şahin

18 Aralık 2019

Related Posts
YouTube Kanalımıza Abone Ol
YouTube Sayfa Videoları