TÜRK DÜNYASI KARDEŞLİK FUTBOL TURNUVASI

TÜRK DÜNYASI KARDEŞLİK FUTBOL TURNUVASI

19-26 Ocak tarihlerinde Batı Türkmeneli (Suriye Türkmenleri), Türkmeneli (Irak Türkmenleri), Güney Türkistan (Afganistan Türkleri), Doğu Türkistan arasında elemeli turnuvamız 2. Haftasında final maçları ile bitirildi.

“Türk Dünyası Kardeşlik Futbol Turnuvasında” kardeşlik, birlik ve beraberlik kazandı.

Nevruzda daha geniş bir turnuva için şimdiden çalışıyor, “Türk Dünyası Futbol Turnuvası” ile taçlandırmayı planlıyoruz.

Gönderdiğim iki resim maç sonrası kupa ve madalyalar verildikten sonra toplu halde çekilmiştir. Türk Dünyası, futbol ile bir araya gelmiş ve gelmeye de devam edecektir.

Atalarımız da çeşitli spor oyunları ile barış zamanlarında gençlerimize talim yaptırırlardı. Anladım ki bu genlerimize işlemiş bir haslet. Bu arada yağmurluk, idman için formalar, takımların oyuncularına hediye edilirken, izlemeye gelen seyircilere de yağmurluk ve forma hediyeleri yapıldı. Takımlara büyük çantalar hediye edildi, kupalar teşhir edilmek için STK’lara, madalyalar oyunculara takdim edildi.

Heyecanın üst seviyelere çıktığı, gol atan tarafa tüm taraftarın sevindiği ötekisi olmayan bu turnuvada, katılarak Türk Dünyasına 4 ayrı Türk yurdunu temsilen ses olan STK Yöneticilerimiz ağabeyim Kemal Bayatlı, kardeşim Tarık Sülo Cevizci, kardeşim Orhun Karger ve kardeşim Tahir Gökbayrak’a teşekkür ederim.

Desteklerini esirgemeyen kıymetli yol arkadaşım Hüseyin Delibalta’ya, kupa takdiminde gençleri yalnız bırakmayan Prof. Dr. Abdulvahap Kara hocama, Jiujitsu Federasyonu As Başkanı Münir Çeliktutan ağabeyime de ayrıca teşekkürlerimi sunarım.

İki hafta boyunca bizleri yalnız bırakmayan sivil toplum kuruluşları başkan ve yöneticilerine, tribünlerde bizleri destekleyen tüm Türk Dünyası sevdalılarına, organizasyonda gözükmeyen ve bana destek veren tüm isimsiz kahramanlara da özellikle teşekkürü borç bilirim.

Türk Dünyası Futbol Turnuvası ile birlikteliğimiz devam edecek ve daha çok takımın müsabaka edeceği bir çalışmayı planlıyoruz. Konuyla ilgili benimle temas kuran Türk Dünyası yurtlarından tüm kardeşlerimize gelecek turnuvalarımız açık olacaktır. Şimdiden takım kurmak için harekete geçen STK Başkanlarımız bulunmaktadırlar.

Her Türk Yurdunu temsilen bir takım ile yeni “Türk Dünyası Futbol Turnuvalarında” buluşalım.

Serdar Şahin

TEKBAYRAK Dernek Başkanı

26.01.2020

Related Posts
YouTube Kanalımıza Abone Ol
YouTube Sayfa Videoları