Hedef 2050, Güney Türkistan Davası

Önsöz

        “Hedef 2050, Güney Türkistan Davası kitabı; Güney Türkistan’ı tanımlamak, Türk tarihi ile Güney Türkistan’ın varlığını perçinlemek, devlet, millet, bayrak kavramları ile pekiştirmek ve Güney Türkistan’ın gelişimi için yurdun sahibi olsun olmasın Türklerin dikkatlerini çekmek amacıyla yazılmıştır.

Güney Türkistan’ı tarif edip ve tarihi bağlarını kurduktan sonra, genel ve güncel bilgileri de ortaya koyarak Güney Türkistan’ın geçmişten günümüze mücadelesini 2050 hedefi ile taçlandırması birinci amacımızdır. Milletlerin ve ülkelerin hayatı bu günden yarına büyük değişiklileri sunmaz. Amacımız; kitabın yazıldığı 2020’den yüzyılın ortası olan 2050’ye kadar Güney Türkistan’ın gelişimi için bir tohum atmaktır. (Kitabın önsözünden alıntı.)

        “Hedef 2050, Güney Türkistan Davası” adlı kitap basılmaya hazır hale geldi.

Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Felsefe ve Din Bilimleri Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mevlüt Uyanık tarafından basılmasında fayda görüldüğü bildirildi.

Güney Türkistan’ın ve Afganistan’da yaşayan Türklerin tanıtılması ve 2050’yi hedef koyarak Türkiye Cumhuriyeti siyasi ve idari teşkilatları, akademik camia ve yüksek lisans, doktora ve lisan öğrencilerine dağıtılarak bilincin oluşturulması amacıyla sponsor desteği sağlandığında basıma geçilecek.

Davaya sahip çıkacak Güney Türkistanlılara hayırlı olsun.

 

Serdar Şahin

Hedef 2050, Güney Türkistan Davası (Yazar.)

 

14 Şubat 1973 te İstanbul da doğmuştur. 2004 ten beri TEKBAYRAK portalında fikri yazılar yayınlamakta, bir hikaye ve bir tiyatro oyunu denemesi bulunmaktadır. 14 Şubat 2018 te kurulan TEKBAYRAK Derneğinin kurucu başkanı olarak Sivil Toplum çalışmaları yapmaktadır. TEKBAYRAK Fikriyatı www.tekbayrak.com sayfasında yürütülürken 2008 de Türk Dünyası Derneklerinin katıldığı Türk Dünyası 1. İstişare Toplantısını gerçekleştirmiştir. TEKBAYRAK...
Event Details
Sponsorlar
Tags