TEKSAM – TEKBAYRAK Stratejik Araştırmalar Merkezi

TEKSAM; TEKBAYRAK Derneği Stratejik Araştırmalar Merkezi olarak faaliyetine başlatılacaktır.

Gerekçesi; Türk Dünyası bağımsız devletlerimizin ve bağımsız olmayan üyelerinin birlikte hareket etmesinin gerekliliğinin oluşması, Türk Konseyinin geldiği nokta itibarı ile gerekliliğidir.

Amacı ayırım yapmadan tüm Türk Dünyası ile ilgili yapılan strateji çalışmalar yapmak, yapılan çalışmaları kayıt altına alarak ortak hafızayı oluşturmaktır.

Türk Dünyasını ortak hafızasının oluşacağı bu kurum, Serdar Şahin başkanlığında sürdürülecek ve resmiyete geçirilecektir.

Dernek karar defterinde alınacak karara göre kuruluş tarihi 23 Nisan 2023’e getirerek Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. yılına hediye edilmiştir. Destek verecek Türk Dünyasının  kıymetli bireylerine ve kurumlarına şimdiden teşekkür şükranlarımı sunarım.

Serdar Şahin

TEKBAYRAK Derneği Başkan

14 Şubat 1973 te İstanbul da doğmuştur. 2004 ten beri TEKBAYRAK portalında fikri yazılar yayınlamakta, bir hikaye ve bir tiyatro oyunu denemesi bulunmaktadır. 14 Şubat 2018 te kurulan TEKBAYRAK Derneğinin kurucu başkanı olarak Sivil Toplum çalışmaları yapmaktadır. TEKBAYRAK Fikriyatı www.tekbayrak.com sayfasında yürütülürken 2008 de Türk Dünyası Derneklerinin katıldığı Türk Dünyası 1. İstişare Toplantısını gerçekleştirmiştir. TEKBAYRAK...
Event Details
Tags