TÜRK DÜNYASI STK’LAR PLATFORMU

10 Aralık 2020 Perşembe günü saat Türkiye saatiyle 20.00 da zoom üzerinden yaptığımız çevrim içi toplantımızı gerçekleştirdik. Sivil toplum kuruluşları, medya temsilcileri, akademisyenler ve Türk Dünyası yurtlarından katılımlar oldu.

 

Ön tanışma olan toplantımızda nitelik ve nicelik olarak yeterliydi. Bundan sonra her ayın ilk Perşembesi toplanmaya karar verdik. Toplantılarımızı daha verimli geçirmek için belirlenecek kurallar doğrultusunda devam ettireceğiz.

 

Kendi aramızda sohbet edip üzerimizdeki derdi atmanın artık vakti bitti. Türk Milliyetçiliği adına biz STK’ların bir şeyler yapmak ve bunu birlikte güç birliği ile hedefe yönelik çalışmalarımızı ifa etmenin döneminin başlayacağını söylemek doğru olacaktır. Bazı arkadaşlarımız kahvehanede devlet kuran sohbetleri ettikleri için aramıza geldiklerinde bizim güçlerimizi sınırsız zannedip, ayı zanla yapılan çalışmaları yetersiz bulabilir. Biz, sivil toplum kuruluşları olduğumuzun bilinci ile Türk Milletine hizmet etmeyi, hamasi hayalden ziyade hakikat üzerinden sabırla yürümeyi ilke edineceğiz.

 

Milliyetçiliği merkez alan her düşünce tarzına ve inanca saygılı olacak, Türk Milletinin tüm unsurlarını dışlamadan birlik olmayı düstur edineceğiz. Siyaseti, Türk Milliyetçileri güçlendikten sonra faaliyetlerimizi takip edip destekleyecek yürütme ve yasama organları olarak kabul edeceğiz. Siyasetten medet ummayacak, siyasetin medet ummalarını sağladığımız zaman başardığımızı bileceğiz. Türk Milletinin terakkisi tek menfaatimiz olacak.

 

Toplantıyı düzenleyen olarak bu çaba benden çıkmış ve bizim hedefimiz olmuştur. Bundan sonra her ayın ilk perşembesi toplanacak ve diğer Türk Dünyasına gönül vermiş STK’ları nefis yapmadan artıracağız. Planımızda Ocak ve Şubat toplantılarımızda katılımları serbest olarak alıp, sonrasında toplantıya katılanların önerisi üzerinden itiraz oluşmazsa katılımı sağlayacağız.

 

Bu bildirimizde, Şubat toplantılarımıza kadar açık davet niteliğindedir. Nerede olursa olsun Türk Dünyasına gönül vermiş samimi STK’ları, Akademisyenleri, medya yöneticilerini ve Türk Yurtlarından kendisini yetiştirmiş kardeşlerimizi toplantılarımıza bekleriz.

 

Peki, bu platformumuzdan ne amaçlıyoruz;

 

Türk Dünyasına gönül vermiş bütün unsurları bir araya getirip güç birliği sağlamak. STK’lar olarak birbirimizden haberdar olmak ve desteklemek. Türk Dünyasına ve Türk Milletinin bir unsuruna yapılan olumsuz bir sıkıntıya güçlü ve dikkat çekici bir tepki vermek. Sistematik olarak Türk Dünyası ile ilgili çözüm üretimlerinde STK’lar olarak düşünmek ve kamuoyunda etkin farkındalığı üretip, siyasi aktörleri bizim hedeflerimiz doğrultusunda yönlendirme çabasını göstermek. Zaten bizim yaşadığımız gibi kısa zamanda çözüm yerine uzun vadede etkileşimi hedef alıp yorulup ama yılmamayı ilke edinerek yolumuzda ilerlemek.

 

Sonuç olarak bu başlangıcı biz yaşatacak ve biz büyüteceğiz. Türk Dünyası biz ve sizin değil hepimizin, biz olanların davasıdır. Siz siz olduğunuz, bizden ayrı olduğunuz ve daha aramızda birliği sağlayamadığımız sürece Türk Birliğinin, küçük gurupların hamasi hayali olacağını unutmayın. Kahvehanede devleti kurun ama bu hikâyeyi kahvehanede bırakın ve gerçeklere dönün. Zor bir hedefe odaklanmış, güce ihtiyacımız olduğu zamanda, küçük guruplar ile bu dava dört duvar arasından çıkamaz. Betimlenen dört duvar arası, bizim Ergenekon’umuzdur ve fikri ve eylemsel olarak Ergenekon’dan çıkış vaktimiz gelmiştir.

 

Aramızda olmak için bu yazına imza veren STK’lar, akademisyenler ve Türk Yurtlarından katılan katılımcılarımız ile irtibat kurarak platformumuza ulaşabilirsiniz.

 

Türk Dünyası kamuoyuna saygılarımızla…

 

 

11 Aralık 2020

 

İmzalar;

 

Serdar Şahin                      Tekbayrak Derneği

Doç. Dr. Yalçın Bay          Anadolu Üniversitesi

Hatap Türkmenoğlu       Kerkük

Mensur Yakup                  Makedonya

Abdülmetin Keskin         Kırgız Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Derneği

Ahmet Yasin Kaya           İnfakta Birlik Derneği

Hüseyin Delibalta            Kızıl Elma Derneği

Barış Tekbudak                Uluslararası Yesevi Vakfı

Erol YOLCU                         KATEAD

Gökalp Küçük                    Türkiyat ve Fikir Araştırmaları Derneği

Hakan Dikmen                  tüm1haber.com

Okan Yetgin                       turanhaberajansi.org

Ülker Priyeva                    azadmedia.az

Event Details
  • Yer Adı
    TEKBAYRAK Derneği
  • Düzenleyen
    Serdar Şahin
  • Kategori
  • E İletişim
Sponsorlar